HLC021R0BTTR
DigiKey Part Number
478-7186-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HLC021R0BTTR
Description
FIXED IND 1NH 800MA 100 MOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1 nH Unshielded Multilayer Inductor 800 mA 100mOhm Max 0402 (1005 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
HLC021R0BTTR Models
Category
DC Resistance (DCR)
100mOhm Max
Mfr
Q @ Freq
25 @ 450MHz
Series
Frequency - Self Resonant
20GHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
450 MHz
Type
Multilayer
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Inductance
Supplier Device Package
0402 (1005 Metric)
Tolerance
±0.1nH
Size / Dimension
0.039" L x 0.023" W (1.00mm x 0.58mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.018" (0.45mm)