F951V105MSAAQ2
DigiKey Part Number
478-8514-2-ND - Tape & Reel (TR)
478-8514-1-ND - Cut Tape (CT)
478-8514-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
F951V105MSAAQ2
Description
CAP TANT 1UF 20% 35V 1206
Manufacturer Standard Lead Time
37 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1 µF Conformal Coated Tantalum Capacitors 35 V 1206 (3216 Metric) 8Ohm
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
F951V105MSAAQ2 Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
8Ohm
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Mounting Type
Surface Mount
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Part Status
Active
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.063" (1.60mm)
Tolerance
±20%
Manufacturer Size Code
S
Voltage - Rated
35 V