F931C336MBAAJ6 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | F931C336MBAAJ6 |
Description | CAP TANT 33UF 20% 16V 1411 |
Manufacturer Standard Lead Time | 13 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 33 µF Molded Tantalum Capacitors 16 V 1411 (3528 Metric) 1.9Ohm @ 100kHz |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | F931C336MBAAJ6 Models |
Category | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Mfr | Mounting Type Surface Mount |
Series | Package / Case 1411 (3528 Metric) |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Size / Dimension 0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm) |
Part Status Active | Height - Seated (Max) 0.083" (2.10mm) |
Capacitance | Manufacturer Size Code B |
Tolerance ±20% | Ratings AEC-Q200 |
Voltage - Rated 16 V | Features Automotive |
Type Molded | Grade Automotive |
ESR (Equivalent Series Resistance) 1.9Ohm @ 100kHz | Qualification AEC-Q200 |