F931C226MBAAJ6
DigiKey Part Number
478-11268-2-ND - Tape & Reel (TR)
478-11268-1-ND - Cut Tape (CT)
478-11268-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
F931C226MBAAJ6
Description
CAP TANT 22UF 20% 16V 1411
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
22 µF Molded Tantalum Capacitors 16 V 1411 (3528 Metric) 1.9Ohm @ 100kHz
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
F931C226MBAAJ6 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Mounting Type
Surface Mount
Series
Package / Case
1411 (3528 Metric)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Part Status
Active
Height - Seated (Max)
0.083" (2.10mm)
Capacitance
Manufacturer Size Code
B
Tolerance
±20%
Ratings
AEC-Q200
Voltage - Rated
16 V
Features
Automotive
Type
Molded
Grade
Automotive
ESR (Equivalent Series Resistance)
1.9Ohm @ 100kHz