F931C106KAA | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | F931C106KAA |
Description | CAP TANT 10UF 10% 16V 1206 |
Manufacturer Standard Lead Time | 15 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 10 µF Molded Tantalum Capacitors 16 V 1206 (3216 Metric) 3Ohm @ 100kHz |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | F931C106KAA Models |
Category | ESR (Equivalent Series Resistance) 3Ohm @ 100kHz |
Mfr | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Series | Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 125°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Mounting Type Surface Mount |
Part Status Active | Package / Case 1206 (3216 Metric) |
Capacitance | Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) |
Tolerance ±10% | Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm) |
Voltage - Rated 16 V | Manufacturer Size Code A |