F931A336MAAAJ6
DigiKey Part Number
478-11262-2-ND - Tape & Reel (TR)
478-11262-1-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
F931A336MAAAJ6
Description
CAP TANT 33UF 20% 10V 1206
Customer Reference
Detailed Description
33 µF Molded Tantalum Capacitors 10 V 1206 (3216 Metric) 2.5Ohm @ 100kHz
EDA/CAD Models
F931A336MAAAJ6 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Part Status
Obsolete
Height - Seated (Max)
0.071" (1.80mm)
Capacitance
Manufacturer Size Code
A
Tolerance
±20%
Ratings
AEC-Q200
Voltage - Rated
10 V
Features
Automotive
Type
Molded
Grade
Automotive
ESR (Equivalent Series Resistance)
2.5Ohm @ 100kHz