F930J476MAAAJ6 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | F930J476MAAAJ6 |
Description | CAP TANT 47UF 20% 6.3V 1206 |
Manufacturer Standard Lead Time | 15 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 47 µF Molded Tantalum Capacitors 6.3 V 1206 (3216 Metric) 2.5Ohm @ 100kHz |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | F930J476MAAAJ6 Models |
Category | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Mfr | Mounting Type Surface Mount |
Series | Package / Case 1206 (3216 Metric) |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) |
Part Status Active | Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm) |
Capacitance | Manufacturer Size Code A |
Tolerance ±20% | Ratings AEC-Q200 |
Voltage - Rated 6.3 V | Features Automotive |
Type Molded | Grade Automotive |
ESR (Equivalent Series Resistance) 2.5Ohm @ 100kHz | Qualification AEC-Q200 |