F930J476KAA
DigiKey Part Number
478-8178-2-ND - Tape & Reel (TR)
478-8178-1-ND - Cut Tape (CT)
478-8178-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
F930J476KAA
Description
CAP TANT 47UF 10% 6.3V 1206
Detailed Description
47 µF Molded Tantalum Capacitors 6.3 V 1206 (3216 Metric) 2.5Ohm @ 100kHz
EDA/CAD Models
F930J476KAA Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
2.5Ohm @ 100kHz
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 125°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±10%
Height - Seated (Max)
0.071" (1.80mm)
Voltage - Rated
6.3 V