F921A685MAA is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Direct
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
6.8 µF Molded Tantalum Capacitors 10 V 1206 (3216 Metric) 4Ohm
F921A685MAA
DigiKey Part Number
F921A685MAAAVX-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
F921A685MAA
Description
CAP TANT 6.8UF 20% 10V 1206
Manufacturer Standard Lead Time
36 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
F921A685MAA Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
4Ohm
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.051" (1.30mm)
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
10 V