F921A106MAA is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Direct
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
10 µF Molded Tantalum Capacitors 10 V 1206 (3216 Metric) 4Ohm
F921A106MAA
DigiKey Part Number
F921A106MAAAVX-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
F921A106MAA
Description
CAP TANT 10UF 20% 10V 1206
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
F921A106MAA Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
4Ohm
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Mounting Type
Surface Mount
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Part Status
Active
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.051" (1.30mm)
Tolerance
±20%
Manufacturer Size Code
A
Voltage - Rated
10 V