F380J476MSAAH1 is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
MFR Recommended
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
MFR Recommended
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
47 µF Molded Tantalum Polymer Capacitor 6.3 V 0805 (2012 Metric) 150mOhm @ 100kHz