CX3225SA24576H0FPSHH is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Abracon LLC
In Stock: 0
Datasheet
24.576 MHz ±10ppm Crystal 12pF 50 Ohms 4-SMD, No Lead
CX3225SA24576H0FPSHH
DigiKey Part Number
478-CX3225SA24576H0FPSHHTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CX3225SA24576H0FPSHH
Description
3.2MM X 2.5MM CRYSTAL 24.576MHZ
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
50 Ohms
Mfr
Operating Mode
Fundamental
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Ratings
AEC-Q200
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
MHz Crystal
Package / Case
Frequency
24.576 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (3.2x2.5)
Frequency Stability
±50ppm
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency Tolerance
±10ppm
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)
Load Capacitance
12pF