CX2016SA26000D0GSSCC is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Suntsu Electronics, Inc.
In Stock: 980
Datasheet
Parametric Equivalent
Suntsu Electronics, Inc.
In Stock: 980
Datasheet
26 MHz ±15ppm Crystal 8pF 60 Ohms 4-SMD, No Lead
4 SMD
CX2016SA26000D0GSSCC
DigiKey Part Number
478-CX2016SA26000D0GSSCCTR-ND - Tape & Reel (TR)
478-CX2016SA26000D0GSSCCCT-ND - Cut Tape (CT)
478-CX2016SA26000D0GSSCCDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CX2016SA26000D0GSSCC
Description
2.05X1.65X0.45MM SIZE, 26MHZ, +/
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CX2016SA26000D0GSSCC Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
60 Ohms
Mfr
Operating Mode
Fundamental
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Ratings
AEC-Q200
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
MHz Crystal
Package / Case
Frequency
26 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (2x1.6)
Frequency Stability
±50ppm
Size / Dimension
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Frequency Tolerance
±15ppm
Height - Seated (Max)
0.020" (0.50mm)
Load Capacitance
8pF