CU0131220JAT2A
DigiKey Part Number
478-CU0131220JAT2ATR-ND - Tape & Reel (TR)
478-CU0131220JAT2ACT-ND - Cut Tape (CT)
478-CU0131220JAT2ADKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CU0131220JAT2A
Description
CAP CER 22PF 25V C0G/NP0 0201
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
22 pF ±5% 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0201 (0603 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CU0131220JAT2A Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Features
Ultra Low ESR
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Applications
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.013" (0.33mm)