CU01311R8BAT2A\5K
DigiKey Part Number
478-7828-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CU01311R8BAT2A\5K
Description
CAP CER 1.8PF 25V C0G/NP0 0201
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1.8 pF ±0.1pF 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0201 (0603 Metric)
EDA/CAD Models
CU01311R8BAT2A\5K Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±0.1pF
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.013" (0.33mm)