CM105X6S476M02AT
DigiKey Part Number
478-CM105X6S476M02ATTR-ND - Tape & Reel (TR)
478-CM105X6S476M02ATCT-ND - Cut Tape (CT)
478-CM105X6S476M02ATDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CM105X6S476M02AT
Description
CAP CER 47UF 25V X6S 0603
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
47 µF ±20% 2.5V Ceramic Capacitor X6S 0603 (1608 Metric)
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.039" (1.00mm)