CKR23BX224MM is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Similar
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
0.22 µF ±20% 50V Ceramic Capacitor BX 2-DIP
CKR23BX224MM
DigiKey Part Number
CKR23BX224MM-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CKR23BX224MM
Description
CAP CER 0.22UF 50V BX 2-DIP
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CKR23BX224MM Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Applications
Series
Failure Rate
M (1%)
Packaging
Tube
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
2-DIP
Capacitance
Size / Dimension
0.260" L x 0.092" W (6.60mm x 2.34mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.195" (4.95mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.325" (8.25mm)