CDR32BX103BKWS\M1K
DigiKey Part Number
478-CDR32BX103BKWS\M1KTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CDR32BX103BKWS\M1K
Description
CAP CER SMP MLC HI-REL
Detailed Description
10000 pF ±10% 100V Ceramic Capacitor BX 1206 (3216 Metric)
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Failure Rate
S (0.001%)
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.051" (1.30mm)