CDR32BP102BFWS\250
DigiKey Part Number
478-CDR32BP102BFWS\250TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CDR32BP102BFWS\250
Description
CAP CER SMP MLC HI-REL
Manufacturer Standard Lead Time
28 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1000 pF ±1% 100V Ceramic Capacitor BP 1206 (3216 Metric)
EDA/CAD Models
CDR32BP102BFWS\250 Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Failure Rate
S (0.001%)
Tolerance
±1%
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.051" (1.30mm)