CDR31BP1R5BCUS is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Vishay Vitramon
1.5 pF ±0.25pF 100V Ceramic Capacitor BP 0805 (2012 Metric)
CDR31BP1R5BCUS
DigiKey Part Number
478-CDR31BP1R5BCUS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CDR31BP1R5BCUS
Description
CAP CER SMP MLC HI-REL
Manufacturer Standard Lead Time
28 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CDR31BP1R5BCUS Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Bulk
Failure Rate
S (0.001%)
Tolerance
±0.25pF
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.051" (1.30mm)