CDR05BX104BKSS\M
DigiKey Part Number
478-CDR05BX104BKSS\MTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CDR05BX104BKSS\M
Description
CAP CER SMP MLC HI-REL
Manufacturer Standard Lead Time
28 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.1 µF ±10% 100V Ceramic Capacitor BX 1825 (4564 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CDR05BX104BKSS\M Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Failure Rate
S (0.001%)
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
1825 (4564 Metric)
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.180" L x 0.250" W (4.57mm x 6.35mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.080" (2.03mm)