AR211A331J4R is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Murata Electronics
In Stock: 0
Datasheet
Direct
Murata Electronics
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Similar
330 pF ±5% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial
AR211A331J4R
DigiKey Part Number
478-5099-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AR211A331J4R
Description
CAP CER 330PF 100V NP0 RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
AR211A331J4R Models
Category
Ratings
AEC-Q200
Mfr
Applications
Series
Mounting Type
Packaging
Bulk
Package / Case
Radial
Part Status
Active
Size / Dimension
0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.200" (5.08mm)
Tolerance
±5%
Lead Spacing
0.200" (5.08mm)
Voltage - Rated
Lead Style
Formed Leads - Kinked
Temperature Coefficient
Base Product Number
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C