AL12B35N5JTR
DigiKey Part Number
478-7178-2-ND - Tape & Reel (TR)
478-7178-1-ND - Cut Tape (CT)
478-7178-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AL12B35N5JTR
Description
FIXED IND 35.5NH 4A 6.8 MOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
35.5 nH Unshielded Wirewound Inductor 4 A 6.8mOhm Max Nonstandard
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
AL12B35N5JTR Models
Category
Shielding
Unshielded
Mfr
DC Resistance (DCR)
6.8mOhm Max
Series
Q @ Freq
112 @ 150MHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Frequency - Self Resonant
1.5GHz
Part Status
Active
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Type
Wirewound
Inductance Frequency - Test
150 MHz
Material - Core
Mounting Type
Surface Mount
Inductance
Package / Case
Nonstandard
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.270" L x 0.120" W (6.86mm x 3.05mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.125" (3.18mm)