AA105C333K4R
DigiKey Part Number
478-AA105C333K4RTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AA105C333K4R
Description
SPINGUARD
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.033 µF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R Axial
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Applications
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
Axial
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.100" Dia x 0.170" L (2.54mm x 4.32mm)