700A621JT150XT
DigiKey Part Number
478-700A621JT150XTTR-ND - Tape & Reel (TR)
478-700A621JT150XTCT-ND - Cut Tape (CT)
478-700A621JT150XTDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
700A621JT150XT
Description
CAP CER 620PF 150V C0G/NP0 0505
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
620 pF ±5% 150V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0505 (1313 Metric)
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Features
Low ESL
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Applications
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
0505 (1313 Metric)
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.055" L x 0.055" W (1.40mm x 1.40mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.057" (1.45mm)