600S470JW250XT
DigiKey Part Number
600S470JW-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
600S470JW250XT
Description
CAP CER 47PF 250V NP0 0603
Detailed Description
47 pF ±5% 250V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
EDA/CAD Models
600S470JW250XT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.035" (0.89mm)