600L220FW200T
DigiKey Part Number
1284-1916-2-ND - Tape & Reel (TR)
1284-1916-1-ND - Cut Tape (CT)
1284-1916-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
600L220FW200T
Description
CAP CER 22PF 200V NP0 0402
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
22 pF ±1% 200V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
600L220FW200T Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Features
High Q, Low Loss, Ultra Low ESR
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Applications
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Tolerance
±1%
Size / Dimension
0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.024" (0.60mm)