2225WC103KAT1A
DigiKey Part Number
478-4742-2-ND - Tape & Reel (TR)
478-4742-1-ND - Cut Tape (CT)
478-4742-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
2225WC103KAT1A
Description
CAP CER 10000PF 2.5KV X7R 2225
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10000 pF ±10% 2500V (2.5kV) Ceramic Capacitor X7R 2225 (5763 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
2225WC103KAT1A Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
High Voltage
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
2225 (5763 Metric)
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.225" L x 0.250" W (5.72mm x 6.35mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.100" (2.54mm)