2225HC103KAZ1A
DigiKey Part Number
478-5922-2-ND - Tape & Reel (TR)
478-5922-1-ND - Cut Tape (CT)
478-5922-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
2225HC103KAZ1A
Description
CAP CER 10000PF 3KV X7R 2225
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10000 pF ±10% 3000V (3kV) Ceramic Capacitor X7R 2225 (5763 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
2225HC103KAZ1A Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Features
Soft Termination, High Voltage
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
2225 (5763 Metric)
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.225" L x 0.250" W (5.72mm x 6.35mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.100" (2.54mm)