22251A103JAT2A
DigiKey Part Number
478-KGM56DCG2A103JVTR-ND - Tape & Reel (TR)
478-KGM56DCG2A103JVCT-ND - Cut Tape (CT)
478-KGM56DCG2A103JVDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
22251A103JAT2A
Description
CAP CER 10000PF 100V C0GNP0 2225
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10000 pF ±5% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 2225 (5763 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
22251A103JAT2A Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.225" L x 0.250" W (5.72mm x 6.35mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.087" (2.21mm)