22201C105KAT2A
DigiKey Part Number
478-KGM55ZR72A105KVTR-ND - Tape & Reel (TR)
478-KGM55ZR72A105KVCT-ND - Cut Tape (CT)
478-KGM55ZR72A105KVDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
22201C105KAT2A
Description
CAP CER 1UF 100V X7R 2220
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1 µF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R 2220 (5750 Metric)
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
2220 (5750 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.087" (2.21mm)