1825GC153KAT1A
DigiKey Part Number
478-5942-2-ND - Tape & Reel (TR)
478-5942-1-ND - Cut Tape (CT)
478-5942-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1825GC153KAT1A
Description
CAP CER 0.015UF 2KV X7R 1825
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.015 µF ±10% 2000V (2kV) Ceramic Capacitor X7R 1825 (4564 Metric)
EDA/CAD Models
1825GC153KAT1A Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
High Voltage
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.100" (2.54mm)