18252A682KAT2A is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
6800 pF ±10% 200V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1825 (4564 Metric)
18252A682KAT2A
DigiKey Part Number
478-KGM44CCG2D682KVTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
18252A682KAT2A
Description
CAP CER 6800PF 200V C0G/NP0 1825
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
18252A682KAT2A Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Size / Dimension
0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.087" (2.21mm)