18251A562JAT2A is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
5600 pF ±5% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1825 (4564 Metric)
18251A562JAT2A
DigiKey Part Number
478-KGM44CCG2A562JVTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
18251A562JAT2A
Description
CAP CER 5600PF 100V C0G/NP0 1825
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
18251A562JAT2A Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
1825 (4564 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.087" (2.21mm)