1812PC222KAT1A
DigiKey Part Number
478-5570-2-ND - Tape & Reel (TR)
478-5570-1-ND - Cut Tape (CT)
478-5570-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1812PC222KAT1A
Description
CAP CER 2200PF 250V X7R 1812
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2200 pF ±10% 250V Ceramic Capacitor X7R 1812 (4532 Metric)
EDA/CAD Models
1812PC222KAT1A Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Applications
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.079" (2.00mm)