1812HC102MAT1A
DigiKey Part Number
478-4732-2-ND - Tape & Reel (TR)
478-4732-1-ND - Cut Tape (CT)
478-4732-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1812HC102MAT1A
Description
CAP CER 1000PF 3KV X7R 1812
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1000 pF ±20% 3000V (3kV) Ceramic Capacitor X7R 1812 (4532 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
1812HC102MAT1A Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
High Voltage
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Applications
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.181" L x 0.126" W (4.60mm x 3.20mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.087" (2.20mm)