18122C224KAT2A
DigiKey Part Number
478-KGM43FR72D224KVTR-ND - Tape & Reel (TR)
478-KGM43FR72D224KVCT-ND - Cut Tape (CT)
478-KGM43FR72D224KVDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
18122C224KAT2A
Description
CAP CER 0.22UF 200V X7R 1812
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.22 µF ±10% 200V Ceramic Capacitor X7R 1812 (4532 Metric)
EDA/CAD Models
18122C224KAT2A Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Active
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.087" (2.21mm)