18122A682GAT2A
DigiKey Part Number
478-KGM43BCG2D682GVTR-ND - Tape & Reel (TR)
478-KGM43BCG2D682GVCT-ND - Cut Tape (CT)
478-KGM43BCG2D682GVDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
18122A682GAT2A
Description
CAP CER 6800PF 200V C0G/NP0 1812
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
6800 pF ±2% 200V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1812 (4532 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
18122A682GAT2A Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Active
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Tolerance
±2%
Thickness (Max)
0.057" (1.45mm)