18121C474KAT2A
DigiKey Part Number
478-KGM43FR72A474KVTR-ND - Tape & Reel (TR)
478-KGM43FR72A474KVCT-ND - Cut Tape (CT)
478-KGM43FR72A474KVDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
18121C474KAT2A
Description
CAP CER 0.47UF 100V X7R 1812
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.47 µF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R 1812 (4532 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
18121C474KAT2A Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.087" (2.21mm)