18121C105MAZ2A
DigiKey Part Number
478-KGF43GR72A105MVTR-ND - Tape & Reel (TR)
478-KGF43GR72A105MVCT-ND - Cut Tape (CT)
478-KGF43GR72A105MVDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
18121C105MAZ2A
Description
CAP CER 1UF 100V X7R 1812
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1 µF ±20% 100V Ceramic Capacitor X7R 1812 (4532 Metric)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Features
Soft Termination
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.180" L x 0.126" W (4.57mm x 3.20mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.040" (1.02mm)