1808AA470KAT1A
DigiKey Part Number
478-2963-2-ND - Tape & Reel (TR)
478-2963-1-ND - Cut Tape (CT)
478-2963-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1808AA470KAT1A
Description
CAP CER 47PF 1KV C0G/NP0 1808
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
47 pF ±10% 1000V (1kV) Ceramic Capacitor C0G, NP0 1808 (4520 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
1808AA470KAT1A Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
High Voltage
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Applications
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
1808 (4520 Metric)
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.181" L x 0.079" W (4.60mm x 2.00mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.057" (1.45mm)