18081C223KAT2A
DigiKey Part Number
18081C223KAT2A-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
18081C223KAT2A
Description
CAP CER 0.022UF 100V X7R 1808
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.022 µF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R 1808 (4520 Metric)
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Applications
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
1808 (4520 Metric)
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.180" L x 0.080" W (4.57mm x 2.03mm)