12107C822KAT2A is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Knowles Syfer
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
Knowles Syfer
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
KEMET
KEMET
Similar
TDK
Similar
TDK
8200 pF ±10% 500V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric)
12107C822KAT2A
DigiKey Part Number
12107C822KAT2A-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
12107C822KAT2A
Description
CAP CER 8200PF 500V X7R 1210
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
12107C822KAT2A Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Applications
Mounting Type
Capacitance
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.050" (1.27mm)