12103G106ZAT2A
DigiKey Part Number
478-KGM32KV51E106ZUTR-ND - Tape & Reel (TR)
478-KGM32KV51E106ZUCT-ND - Cut Tape (CT)
478-KGM32KV51E106ZUDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
12103G106ZAT2A
Description
CAP CER 10UF 25V Y5V 1210
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 µF -20%, +80% 25V Ceramic Capacitor Y5V (F) 1210 (3225 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
12103G106ZAT2A Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-30°C ~ 85°C
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
1210 (3225 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
-20%, +80%
Thickness (Max)
0.090" (2.29mm)