12103C225KAZ2A
DigiKey Part Number
478-KGF32LR71E225KUTR-ND - Tape & Reel (TR)
478-KGF32LR71E225KUCT-ND - Cut Tape (CT)
478-KGF32LR71E225KUDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
12103C225KAZ2A
Description
CAP CER 2.2UF 25V X7R 1210
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2.2 µF ±10% 25V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric)
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Features
Soft Termination
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Applications
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.110" (2.79mm)