1206CC103KAZ1A
DigiKey Part Number
478-4659-2-ND - Tape & Reel (TR)
478-4659-1-ND - Cut Tape (CT)
478-4659-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1206CC103KAZ1A
Description
CAP CER 10000PF 630V X7R 1206
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10000 pF ±10% 630V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
EDA/CAD Models
1206CC103KAZ1A Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Features
Soft Termination, High Voltage
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.130" L x 0.063" W (3.30mm x 1.60mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.071" (1.80mm)