12068A101GAT2D is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 3.128
Datasheet
100 pF ±2% 400V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric)
12068A101GAT2D
DigiKey Part Number
12068A101GAT2D-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
12068A101GAT2D
Description
CAP CER 100PF 400V NP0 1206
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±2%
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.037" (0.94mm)