12067C332JAT2A
DigiKey Part Number
478-KGM31DR72H332JUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
12067C332JAT2A
Description
CAP CER 3300PF 500V X7R 1206
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
3300 pF ±5% 500V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.057" (1.45mm)