12067A2R0CAT2A
DigiKey Part Number
478-12067A2R0CAT2ATR-ND - Tape & Reel (TR)
478-12067A2R0CAT2ACT-ND - Cut Tape (CT)
478-12067A2R0CAT2ADKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
12067A2R0CAT2A
Description
CAP CER 2PF 500V C0G/NP0 1206
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2 pF ±0.25pF 500V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric)
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Tolerance
±0.25pF
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.037" (0.94mm)