12066D685KAT2A is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Direct
KEMET
In Stock: 9.790
Datasheet
Upgrade
KEMET
6.8 µF ±10% 6.3V Ceramic Capacitor X5R 1206 (3216 Metric)
12066D685KAT2A
DigiKey Part Number
12066D685KAT2A-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
12066D685KAT2A
Description
CAP CER 6.8UF 6.3V X5R 1206
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.037" (0.94mm)